16.2 C
Skopje
20.9.2021 - 2:58

Ознака: Петре Шилегов

Шилегов: Со велопатеки и над 12.000 нови велосипеди, Скопје е подготвено...

Градоначлникот Шилегов ја потпиша пристапницата кон Европската недела на мобилност 2021, со што и официјално започна ЕНМ 2021, под мотото „Движи се одржливо, остани...

Шилегов: Сите сме од иста страна во борбата со пандемијата

Сите знаеме дека самиот факт што се справуваме со нов и опасен вирус, за сите нас значеше дека не постои универзална процедура за справување...

Шилегов во Шуто Оризари: Скопје е град за сите

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, заедно со кандидатот за градоначалник на општина Шуто Оризари, Ферат Асан, вечерва одржаа маалски средби со граѓаните од...

Отворен реновираниот Бит-пазар – инвестиција вредна 250 милиони денари

Реновираниот центар Бит-пазар прераснува во најголемиот пазар во државата, место каде што може да се најде сѐ на едно место, беше истакнато на денешниот...

Отворена новата дуална паралелка во средното медицинско училиште во Скопје

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерката за образование Мила Царовска, денеска свечено ја презентираа парцијално дуалната паралелка „Фармацевтски техничар во фармацевтска индустрија“ во средното...

Шилегов: Клучката кај Визбегово значи пробивање на булеварите Словенија и Хасан...

Градоначалникот Петре Шилегов денеска ја најави изведбата на клучката кај булеварот Словенија, која заедно со клучката кај Момин Поток се наоѓа на едната од...

Почна изградбата на првиот висечки мост во Скопје, Шилегов најави архитектонско...

Почна изградбата на новиот, прв, висечки мост, кој ќе се најде во скопската општина Карпош. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, кажа дека овој мост...

Презентирани комуналните возила и автобуси набавени за јавните градски претпријатија

Град Скопје денеска ги презентираше комуналните возила и автобуси кои беа набавени во изминативе четири години за потребите на јавните градски претпријатија. На паркингот...

Шилегов: Пожарот во Кочани е ставен под контрола, пожарникарите остануваат на...

Скопските пожарникари се во Кочани. Пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола, објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својата официјална фејсбук-страница. Тој додадде...

Шилегов и Заев ги прошетаа Вучиќ и Рама по новоуредениот Кеј...

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов и премиерот Зоран Заев денеска им беа домаќини на албанскиот премиер Еди Рама, како и на српскиот претседател Александар Вучиќ,...