Ознака: Петра Квитова

Прво финале за Квитова во втората кариера

Нејзина противничка ќе биде Јапонката Наоми Осака, за која ова е второ гранслам-финале, по деби-триумфот лани во Њујорк Јапонката Наоми Осака (21), вторпат едноподруго ќе...

Квитова елиминирана на „Вимблдон“

Двократната шампионка Петра Квитова (Чешка) беше елиминирана во првиот круг на „Вимблдон“. Квитова загуби од Александра Саснович (Белорусија) со 4:6, 6,4, 0:6 за два...