10.8 C
Skopje
5.4.2020 - 18:59

Ознака: Петра Влхова

Влхова повторно подобра од Шифрин во слалом

Словачката скијачка го повтори успехот од пред десетина дена, кога триумфира во слаломот на Сљеме, во Загреб Светската шампионка во велеслалом, Петра Влхова од Словачка,...

Влхова светска првенка во велеслалом, Шифрин само „бронзена“

Причините за неуспехот на Шифрин, олимписката шампионка во оваа дисциплина од Пјонгчанг 2018-та, е меката патека поради дождот, топлото време и силниот ветар, но...