31.8 C
Skopje
24.6.2021 - 13:49

Ознака: петок

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ...

Марш за чист воздух во Скопје

Во петок со почеток од 17 часот пред Министерството за животна средина ќе се одржи еколошки протест – Маршот за чист воздух во организација...