Ознака: петиција

Обожаватели преку петиција бараат враќање на режисерот на „Чувари на Галаксијата...

Откако пред неколку дена, поради контроверзните објави на Твитер, Дизни го отпушти режисерот Џејмс Ган од проекот „Чувари на Галаксијата 3“, илјадници обожаватели преку...

Се бара преигрување на дуелот Англија – Колумбија, двеста илјади луѓе...

Репрезентацијата на Англија ја постигна најголемата победа на светските првенства од 1990 година наваму, откако ја елиминира Колумбија по изведувањето на пенали во осминафиналето. Колумбиските...

Дутерте: Ќе поднесам оставка ако многу жени ја потпишат петицијата против...

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте се бранеше од нападите откако бакнал мажена жена Филипинка во Јужна Кореја и нагласи дека ќе поднесе оставка доколку доволно...

Германците го спасуваат животот на песот што ги уби сопствениците

Песот што ги уби сопствениците можеби ќе биде поштеден, откако германските власти признаа дека згрешиле при постапувањето во случајот што се најде во центарот...