6.9 C
Skopje
29.1.2020 - 17:05

Ознака: петиција

Дутерте: Ќе поднесам оставка ако многу жени ја потпишат петицијата против...

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте се бранеше од нападите откако бакнал мажена жена Филипинка во Јужна Кореја и нагласи дека ќе поднесе оставка доколку доволно...

Германците го спасуваат животот на песот што ги уби сопствениците

Песот што ги уби сопствениците можеби ќе биде поштеден, откако германските власти признаа дека згрешиле при постапувањето во случајот што се најде во центарот...