3.3 C
Skopje
10.12.2019 - 4:50

Ознака: Петар Атанасов

Заменик-министерот за образование Атанасов поднесе оставка

Заменикот-министер за образование Петар Атанасов на Фејсбук му се обрати на премиерот Зоран Заев, порачувајќи му дека поднесува оставка од функцијата.  Сакам да Ве известам...

Промовирана книгата „Македонски мултиетнички јазли“

На Саемот на книгата на штандот на издавачката куќа „Просветно дело“ беа промовирани македонското и албанското издание на „Македонски мултиетнички јазли“ на авторот Петар...

Што носи „кохабитацијата“ меѓу министерот и неговиот заменик во МОН?

Заменик-министерот за образование и наука Петар Атанасов, кој три месеци е на функцијата, реагира дека институцијата е неефикасна. Тој вели дека мора да се...

Преведена и промовирана книгата Македонски мултиетнички јазли од Петар Атанасов

Книгата насловена „Македонски мулетиетнички јазли-Битка за едно или две општества “ на заменикот министер за образование Петар Атанасов е преведена од македонски јазик на...

Собранието ја констатира оставката на пратеникот Петар Атанасов

Собранието на Република Македонија на денешната 58. седница констатира дека на пратеникот од СДСМ Петар Атанасов му престанува мандатот.  - Бидејќи пратеникот Петар Атанасов беше...

Атанасов заменик-министер за образование, Калеска Ванчева нов пратеник во редовите на...

Пратеникот Петар Атанасов од СДСМ на 23 овој месец поднел оставка на функцијата, која треба да биде констатирана на седницата закажана за 29 август.   На...