Ознака: песна

Кустурица му посвети песна на рускиот министер за одбрана

Српскиот режисер и музичар Емир Кустурица му посвети песна на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, како главен идеен организатор на Ерменските меѓународни игри...

Песната „Посакувам да те видам“ на петтоодделенецот Бурхан Јаоски – најдобра

На литературниот конкурс што традиционално секоја година во средината на јуни го организира центарот за култура „Кочо Рацин“ од Кичево, кој десетти пат се...

„Дупер“: Сакаме сите да слушнат за нас

Овој бенд за нас е место каде што своите идеи и инспирација можеме да ги преточиме во парче музика од кое сите сме задоволни....

Наместо завршна приредба – филм за песната „Благуњо дејче Пожаранче“

Наставничката Даниела и нејзините 32 ученици, дел од родителите и неколкумина надворешни соработници, филмот насловен „Еден дн на мицајте трмќе у амзо време“, што...

Цензурирани по 30 години: Песна на групата „Ганс енд Роузес“ исфрлена...

Заедно со реиздавањето на легендарниот албум од 1987 година "Appetite for Destruction" на американскиот хард рок бенд Ганс енд Роузес, ќе оди и EP...

Тајзи со новата песна најавува нов албум

Тајзи деновиве на својот јутујуб-канал го претстави новиот спот за песната отпеана на српски јазик - „Мој живот, моја ствар“, која носи интересна порака....

Хакерски напад: „Despacito“ исчезна од Јутуб

Спотот за песната „Despacito“ исчезна од Јутуб. Би-Би-Си јавува дека каналот Вево бил хакиран и дека спотот за песната „Despacito“ бил избришан од Јутуб. Пред...