Ознака: песна

По три години Тамара со нова песна – „Довидување таго“

По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара Тодевска деновиве ги израдува обожавателите со новата песна „Довидување таго“, за која е...

Најдолгата песна

Пред точно педесет години, на 26 август 1968 година во САД, легендарната песна „Hey Jude“ од Битлси првпат го облагородила етерот со својата убавина...

Кустурица му посвети песна на рускиот министер за одбрана

Српскиот режисер и музичар Емир Кустурица му посвети песна на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, како главен идеен организатор на Ерменските меѓународни игри...

Песната „Посакувам да те видам“ на петтоодделенецот Бурхан Јаоски – најдобра

На литературниот конкурс што традиционално секоја година во средината на јуни го организира центарот за култура „Кочо Рацин“ од Кичево, кој десетти пат се...

„Дупер“: Сакаме сите да слушнат за нас

Овој бенд за нас е место каде што своите идеи и инспирација можеме да ги преточиме во парче музика од кое сите сме задоволни....

Наместо завршна приредба – филм за песната „Благуњо дејче Пожаранче“

Наставничката Даниела и нејзините 32 ученици, дел од родителите и неколкумина надворешни соработници, филмот насловен „Еден дн на мицајте трмќе у амзо време“, што...

Цензурирани по 30 години: Песна на групата „Ганс енд Роузес“ исфрлена...

Заедно со реиздавањето на легендарниот албум од 1987 година "Appetite for Destruction" на американскиот хард рок бенд Ганс енд Роузес, ќе оди и EP...

Тајзи со новата песна најавува нов албум

Тајзи деновиве на својот јутујуб-канал го претстави новиот спот за песната отпеана на српски јазик - „Мој живот, моја ствар“, која носи интересна порака....

Хакерски напад: „Despacito“ исчезна од Јутуб

Спотот за песната „Despacito“ исчезна од Јутуб. Би-Би-Си јавува дека каналот Вево бил хакиран и дека спотот за песната „Despacito“ бил избришан од Јутуб. Пред...