28.7 C
Skopje
18.7.2019 - 19:45

Ознака: Пеп Гвардиола

Гвардиола може да оди во Јувентус, но само под еден услов

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста да го напушти клубот и да премине во Јувентус, освен ако не биде отпуштен. Во Италија...

Гвардиола: Расизмот не е само во фудбалот, туку насекаде

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, на прес-конференција пред натпреварот на „граѓаните“ во Лигата на шампиони, изјави дека расизмот е насекаде. Неговата изјава уследи по...

Сити растура, но „не е подготвен за триумф во ЛШ“

Манчестер сити одигра уште еден фантастичен меч или „ова беше нашето најдобро издание, особено во првиот дел, откако јас го предводам тимот“, како што...

Гвардиола: Фудбалерите не треба да ми се извинуваат

Менаџерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола изјави дека не им се лути на своите фудбалери за поразот од Лион на стартот од Лигата на...

Гвардиола сака да биде селектор

Сега е фокусиран на менаџерската работа во англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер сити, но Шпанецот Пеп Гвардиола размислува што би работел подоцна. - Ако се укаже...

Гвардиола менаџер на годината во Англија

Пеп Гвардиола, кој го предводеше Манчестер сити до шампионската титула во Премиер-лигата и до рекордните 100 бода, прогласен е за менаџер на сезоната во...

Гвардиола: Мора да одиграме совршен натпревар

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, на прес-конференцијата пред утрешниот реванш натпревар против Ливерпул од четвртфиналето во Лигата на шампионите верува дека неговиот тим...