-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:56

Ознака: „Пепелашка“

Подвигот на Пепелашка од Калининград ќе биде награден

Една учесничка на неодамнешната парада во рускиот град Калининград деновиве е во фокусот на јавноста на целиот свет и веќе ја нарекуваат руска Пепелашка....

Добрата вила во новата „Пепелашка“ ќе биде машко

Продукцијата „Дизни“ подготвува уште едно изненадување за љубителите на анимираните филмови. По играните верзии на цртаните: „Аладин“ и „Кралот лав“ се подготвува и новата...

И во инклузивната „Пепелашка“ се случуваат чуда

Оваа прва инклузивна балетска претстава на Балканот обедини над 200 учесници од различна возраст, а со учеството на лица со попреченост, кои ги толкуваа...

Со инклузивната „Пепелашка“ балетското студио „Еурека“ ги урива пречките

Не станува збор за декларативна и симболична, туку применлива, прифатлива, одржлива, инклузија, зашто се базира на обострана желба на танчарите и актерите, на огромна...

„Пепелашка“ или „Травијата“

Не постои поубав филм од „Убава жена“. Имав 18 години кога првпат го гледав, а потоа низ животот го гледав неброено многупати. Џулија Робертс...