Ознака: Пентагон

Пентагон ја паузира соработката со тимот на Бајден

Американскиот вршител на должност министер за одбрана, Крис Милер, му нареди на Пентагон периодов да ja прекине соработката со тимот на новоизбраниот претседател Џо...

Чистката на Трамп покрена аларм во Пентагон

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп изврши промени во раководните структури на Пентагон, со што одредени водечки функционери се заменети со лојалисти на американскиот...

Речиси целиот воен врв во Пентагон во самоизолација

Речиси сите членови на американскиот Генералштаб заминаа во самоизолација откако вториот човек на американската Крајбрежна стража објави дека има коронавирус. Адмиралот Чарлс Реј, по...

Трамп: Пентагон води војни за компаниите кои произведуваат оружје да бидат...

Американскиот претседател Доналд Трамп го нападна воениот врв на вооружените сили на САД и го обвини Пентагон за водење војни со цел да се...

Пентагон повлекува 12.000 војници од Германија

САД повлекуваат речиси 12.000 војници од Германија по повикот на претседателот Доналд Трамп за намалување на американската воена распространетост низ светот, како што ја...

Пентагон наскоро ќе мора да ги открие тајните на единицата за...

Пентагон сè уште има тајна единица за испитување неидентификувани летачки објекти (НЛО), а набргу ќе мора да го објави она што го откриле во...

Трамп активираше посебен закон за производство на хиперсонично оружје

Претседателот на САД, Доналд Трамп го активираше Законот за производство во одбраната, соопшти Белата куќа. Трамп го стори тоа со цел да го забрза...

Пентагон очекува вакцина против коронавирусот до крајот на годинава

Научник од Американската воена програма за истражување на заразни болести рече дека е оправдано да се очекува дека до крајот на годината ќе биде...

САД го губат чекорот во обидот за наоѓање замена за кинеските...

Покрај новите закони, Вашингтон нема да обезбедува клучни минерали потребни за одбраната, високата технологија и енергетскиот сектор Автори: Кит Џонсон, Роби Грамер Форин полиси Зголемените тензии со...

Средбите на американската морнарица со НЛО го привлекоа вниманието на Пентагон

Автори: Рајан Браун и Мајкл Конте Си-ен-ен Новообјавените „извештаи за опасност“ кои содржат детали за средбите меѓу авиони на американската морнарица и „неидентификувани летачки објекти“ откриваат...

Watch Redo of Healer Episode 1 at website https://animeflix.nl. See more animeflix my hero academia movie

Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://animefreak.ws/m/QRaJ) Episode Full at website https://animefreak.ws anime freak attack on titan