Ознака: пензии

Царовска: Реформите во пензискиот систем ќе овозможат праведна и стабилна исплата...

Министерката Царовска денеска на заедничка прес-конференција во Владата со министерот за финансии Драган Тевдовски ги презентираше реформите во пензискиот систем кои ќе овозможат праведна...

Путин го потпиша спорниот закон за подигање на старосната граница за...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го потпиша спорниот закон со кој старосната граница за државна пензија се подига за пет години. Кремљ соопшти дека Путин...