19.3 C
Skopje
19.7.2019 - 23:10

Ознака: пендаровски

Стево Пендаровски во посета на припадниците на армијата ангажирани на јужната...

Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски придружуван од началникот на генералштабот на армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, утре ќе...

Пендаровски бара тројца советници за плата од 30.000 до 50.000 денари

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави јавен оглас за избор на тројца посебни советници, чијашто основната нето-плата ќе изнесува од 30.000 денари до 50.000...

Претседателот доби дрес на Вардар

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими европските шампиони, ракометарите на РК Вардар, коишто по вторпат ја освоија титулата европски првак. Претседателот Пендаровски...

Трошењата на Пендаровски ќе бидат на увид на јавноста

Трошењата на новиот претседател ќе бидат на увид на јавноста преку алатката за отчетност, изјави министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски. -Тоа...

Пендаровски и Ахмети: Главна цел на државата се преговорите за членство...

Претседателот Стево Пендаровски беше домаќин на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Како што информираат од кабинетот на претседателот, Пендаровски порачал дека државата е исправена пред...

Пендаровски и Џафери отворени за меѓусебна соработка

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, беше домаќин на претседателот на Собранието, Талат Џафери. Како што информираат од кабинетот на Пендаровски, на средбата Џафери му честитал...

Претседателската страница во изработка, новото име напишано на три јазици

Новата официјална страница на претседателот Стево Пендаровски е во изработка. Информацијата за изработката на сајтот и новото име на државата Република Северна Македонија се напишани...

Вучиќ го покани Пендаровски да ја посети Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на средбата со новиот претседател Стево Пендаровски изразил надеж за добра соработка, особено поттикнување на соработката во областа на...

Иванов му ја предаде фунцијата на новиот претседател Пендаровски

Во Кабинетот на претседателот „Вила Водно” се одржа официјална церемонија на примопредавање на функцијата претседател со највисоки воени и државни почести. По свечената церемонија, претседателот...

Ременски: Новиот претседател прво што ќе направи е да ги потпише...

По цели 10 години Северна Македонија доби вистински претседател избран на фер избори. Уверени сме дека Стево Пендаровски ќе ја води државата напред кон...