14.9 C
Skopje
15.9.2019 - 4:22

Ознака: пендаровски

Пендаровски го честиташе Денот на независноста

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка до граѓаните по повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија. -Во 1991-та, во неизвесно време,...

Пендаровски на Денот на рударите во посета на Македонска Kаменица и...

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Македонска Kаменица и на рудникот Саса. Тој го честиташе Денот на рударите и...

Пендаровски: „Рекет“ не е критериум за добивање датум за преговори

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, се обрати на годишниот Амбасадорски совет којшто годинава е посветен на европската перспектива на Република Македонија. По октомври...

Обраќање на Пендаровски на централната свеченост по повод Денот на АРМ

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на централната свеченост по повод 18 Август – Денот на Армијата на Република Македонија, која...

Кабинетот на Пендаровски: Претседателот не го дискредитираше Јавното обвинителството

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, во своето обраќање на вчерашната прес-конференција по ниту еден основ нема направено дискредитација на Јавното обвинителство на Република...

Именувани претседателот и членовите на Комисијата за одликувања и признанија

Во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија денеска се одржа конститутивна седница на Комисијата за одликувања и признанија, работно тело на Претседателот на Република...

Пендаровски го прими Рикер на средба

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими вршителот на должност помошник државен секретар на Соединетите Американски Држави за Европа и Евроазија, Филип...

Стево Пендаровски во посета на припадниците на армијата ангажирани на јужната...

Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски придружуван од началникот на генералштабот на армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, утре ќе...

Пендаровски бара тројца советници за плата од 30.000 до 50.000 денари

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави јавен оглас за избор на тројца посебни советници, чијашто основната нето-плата ќе изнесува од 30.000 денари до 50.000...

Претседателот доби дрес на Вардар

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими европските шампиони, ракометарите на РК Вардар, коишто по вторпат ја освоија титулата европски првак. Претседателот Пендаровски...