27.8 C
Skopje
25.6.2021 - 0:20

Ознака: пенала

За Брајтон поништен, признаен, па пак поништен гол и два нереализирани...

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА, ПРЕМИЕР-ЛИГА На многуте контроверзни и нејасни одлуки на системот видеопомошник-судија (ВАР) сезонава во англиската фудбалска Премиер-лига ѝ се придодаде и онаа на...