-1.2 C
Skopje
28.10.2021 - 8:58

Ознака: Пелинце

Заев: Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој...

Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот заради партиските интереси и заради повеќе гласови на изборите, порача премиерот,...

Џафери: Многу јунаци ги дале животите за сонот да живее

Претседателот на Собранието, Талат Џафери се обрати во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце, по повод Денот на републиката – 2 август, и по повод...

Ист пат од минатото, различни правци во иднината

Треба да се истакне и дека на граѓаните им е доста од политичка злоупотреба и сквернавење на историските факти за собирање дневнополитички поени или...

Убавината на нашата влада

Насловот на колумната е мисла на нашиот премиер, кој е очигледно вљубен во сопствената влада и своето беспрекорно владеење (надвор од правото, ама во...

Заев од Пелинце: На 30 септември да избереме иднина наместо небиднина

Патриотизам е кога им го градиш патот на идните генерации, правејќи држава признанена од сите, горда, исправена, еднаква со другите останати, држава на која...

„Илинденска“ – тројанскиот коњ за ерга омнес

Се поставува прашањето дали еден светол датум од македонската историја како што е Илинден, всушност, беше злоупотребен за политички цели во екот на преговорите...