27.8 C
Skopje
17.9.2021 - 16:14

Ознака: пежо

Новите „Пежо 308“ и „308 СВ“ – нов тип на осветлување...

Од создавањето на „Пежо тип 1“ во 1889 година, до воведувањето на новите „Пежо 308“ и „308 СВ“ (PEUGEOT 308 и 308 SW), осветлувањето...

„Пежo“ бесплатни летни проверки – подгответе се за летото!

„Пежо“ ве подготвува за најубавиот период од годината. Време е за летни одмори! Покрај основните подготовки и припреми за Вашето летно уживање брендот „Пежо“...

Новиот „пежо 308“: 70 отсто од пежо гамата – електрифицирана во...

Електрификацијата e главен дел од стратегијата на брендот PEUGEOT. Новиот PEUGEOT 308 ќе понуди два Plug-in хибридни мотори за двете верзии хечбек и SW,...

Новиот PEUGEOT 9X8 HYPERCAR – дизајниран за тркање!

PEUGEOT го припреми новиот 9X8, најнова генерација на предизвикувачкиот Hypercar, кој е подготвен да дебитира на Светскиот шампионат за издржливост на FIA (FIA WEC)...

Новиот 308 – новото лице на „пежо“

Најголемиот успех во сегментот на компактни лимузини, со повеќе од 7.000.000 продадени возила низ генерации, освојувајќи долга листа на награди, вклучувајќи ја и наградата...

Eко-мобилност во согласност со стратегијана на „Пежо“: „Моќта на изборот“

До 2040 година, скоро 5 билиони мажи и жени ќе живеат во градските подрачја. Да се направи урбаниот простор „поднослив“ е еден од главните...

„Пежо“ 208 и 2008 на врвот на своите категории на изборот...

На 11-тото издание на изборот за „Светски автомобил на годината за жени“, ова уникатно жири, составено исклучиво од жени новинарки од автомобилскиот сектор, ја...

Лавот „пежо“ станува сè погласен!

НА 25 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА, ЛАВОТ„ПЕЖО“ СТАНУВА ПОГЛАСЕН! Најстариот постоечки автомобилски бренд во светот ја потврдува својата личност и својот карактер со новото лого, вртејќи...

Новиот „пежо е-рифтер“ подготвен за целосна електрификација!

Новиот „пежо е-рифтер“, подготвен за целосна електрификација! Брендот „пежо“ продолжува со глобалната стратегија за електрификација на целата своја гама на патнички возила. Со цел полесно...

„Пежо е-208“ избрано за електрично бизнис возило за 2021 година

Шестото издание на „Бизнис трофис 2021” се одржа во Париз на иницијатива на списанието „Километре антреприз“. „Пежо е-208“ ја освои првата награда во категоријата „Електрик...