19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 4:52

Ознака: Пежо 208

„Пежо 208“ во финале за „Автомобил на годината“ во Европа

Новиот „Пежо 208“ е финалист за наградата „Автомобил на годината 2020“ во Европа. По првото гласање во финалето влегоа седум финалисти: БМВ 1, Форд Пума,...

Новиот Пежо 208 добитник на наградата Еуростар за „Патничко возило за...

Новиот PEUGEOT 208 е добитник на наградата „Патничко возило за 2019 година“ од страна на Automotive News Europe. На 9 септември, во името на тимот на...

Одлична понуда за двата најпосакувани модели од брендот Пежо

Од Еуроимпекс најавуваат целосно нови, летни цени за двата најпосакувани модели од брендот Пежо. - Пежо 208 - компактно градско возило кое се издвојува од останатите...