Ознака: педофил

Педофил од Виница му дал пари на детето за да молчи

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против 66-годишниот жител на Виница за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Од Обвинителството информираат дека...

Србија 13 дена трага по „малчанскиот бербер“, малата Моника ја обезбедува...

Педофилот Нинослав Јовановиќ е во бегство веќе тринаесетти ден, а интензивното пребарување од страна на српската полиција не запрело ниту за новогодишите празници, наведуваат...

Таксист го препознал Малчанскиот бербер по кој се трага во Србија

Откако српската полиција објави најнова фотографија од т.н. Малчански бербер, псевдоним под кој е познат педофилот Нинослав Јовановиќ, осомничен за киднапирање на 12-годишното девојче...

Сѐ уште се трага по педофилот и грабнатото девојче во Србија

Српското МВР испрати уште еден апел во врска со потрагата по 12-годишната Моника Каримановиќ, која е исчезната веќе седум дена и објави најнова фотографија...

Обид за самоубиство или нова манипулација на Епстајн

Милијардерот Џефри Епстајн, обвинет за сексуално малтретирање на малолетни лица, беше пронајден во полусвесна состојба и со повреди на вратот во затворска ќелија во...

За педофилот Адам Џонсон нема место во повеќе од 100 фудбалски...

Над 100 тимa во Англија изразиле категорично мислење дека кај нив нема место за поранешниот англиски репрезентативец, Адам Џонсон кој излезе од затвор утринава....

Ве молиме целата преписка препратете ја на Тахити

Пет помалку познати приказни за современата уметност Пикасо денес би бил наречен мизогинист, а Гоген - педофил. Но како влијае тоа врз начинот на кој...