11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 22:34

Ознака: Пајо Авировиќ

Промоција на стихозбирката „На погрешната страна“

Промоција на стихозбирката „На погрешната страна“ на Пајо Авировиќ ќе се одржи вечерва, во 19 часот, во Музејот на македонската борба. Промотори на книгата...

Пајо Авировиќ поставен за Специјален пратеник на претседателот при Постојаниот совет...

Претседателот Стево Пендаровски, потпиша указ за поставување на Пајо Авировиќ на должноста Специјален пратеник на Претседателот на Македонија, при Постојаниот совет на Меѓународната Организација...