10.5 C
Skopje
23.5.2019 - 5:23

Ознака: пајак

Скопје ќе донира „пајаци“ на Охрид и Штип

Град Скопје и Јавното претпријатие „Градски паркинг“ ќе донираат специјално возило „пајак“ на Охрид и Штип. Донацијата за општина Охрид се состои од специјално товарно...

„Пајакот“ собра 82 возила

Еден пешак е потешко повреден, а четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно единаесет сообраќајни незгоди што изминатото деноноќие се случиле...

Пајакот во акција – креваше возила паркирани под мостот „Гоце Делчев“

Пајак службата денеска креваше непрописно паркирани возила од кејот на реката Вардар, под мостот „Гоце Делчев“, откако граѓаните реагираа дека просторот под мостот се...