11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 0:27

Ознака: пауза

Надал ќе паузира до крајот на годината

ТЕНИС Шпанскиот тенисер Рафаел Надал објави дека поради проблемите со стапалото, кои го мачат подолго време, ќе го пропушти претстојниот гранслем-турнир во Њујорк и оти...

Прекинот на тестирањето на вакцината на „АстраЗенека“ отвори прашања, но не...

Фармацевтскиот гигант „АстраЗенека“ завчера привремено го прекина испитувањето на експерименталната вакцина против ковид-19 што се развива со Универзитетот во Оксфорд, поради несакан ефект кај...

ФОТОВЕСТ: Згуснатата НАТО-агенда изнудува брза храна

Премиерот Зоран Заев и неговите советници најдоа време да посетат ресторан на популарен синџир за брза храна, каде што јадеа во паузата помеѓу средбите...

Ѓоковиќ го зголеми водството на АТП-листата

Светскиот рекет број еден освои нови 500 поени со победата во финалето на турнирот во Токио Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, по едномесечна...

Металург победнички заминува на зимска пауза

Младите металурзи ја забележаа третата победа сезонава, со 31-30 (16-14) на гости кај Извиѓач, втора во регионалното натпреварување Ракометарите на Металург со победа ја завршија...

Легендарната рок-група „Триангл“ повторно снима

Новите песни имаат весел призвук и наша цел е да ги расположиме луѓето во овие сиви времиња, па затоа и правецот по кој сега...