15.8 C
Skopje
17.10.2021 - 16:05

Ознака: пат

Автобус со работници пропадна во дупка на патот во Солун

Автобус што превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун денеска пропаднал во дупка на патот, која била предизвикана од обилните дождови. Како што пренесуваат...

Рехабилитацијата на магистралниот пат Куманово – Страцин влегува во завршна фаза

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска ја пoсетија локацијата кадешто во тек...

Се реконструира патот до Бојане

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, премиерот Зоран Заев, градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска извршија увид во...

Ќе се реконструира патот за Пелистер

После повеќе децении ќе почне реконструкцијата на патот што води до Националниот парк Пелистер. Патот Трново – Магарево, кој води за Национаниот парк Пелистер се...

По 50 години се обновува патот преку Галичица кој ги поврзува...

После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид. - Освен што ќе се подобри квалитетно патното поврзување меѓу...

Во прекин сообраќајот на патот Крива Паланка-Деве Баир

АМСМ информира дека од 09:50 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на државниот пат Крива Паланка – г. п. Деве Баир е во прекин. Оттаму...

Кинескиот пат на свилата и срцето

„Водата на ништо не се противи, а минува низ секоја препрека“ - Кинеска поговорка Од поодамна, драг читателу, со посветена страст пловам низ Духот на...

Прекинат сообраќајот на регионалниот пат Куманово-Св.Николе

Од 15 часот и 20 минути во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Куманово-Св.Николе во двата правци, во близина на ресторанот Валтер. Причината за прекинот,...

Тетовец со автомобил излетал од патот Охрид-Кичево

Тетовец е тешко повреден откако вчера со автомобил излетал од патот Охрид –Кичево кај селото Ново село. Според информациите од МВР, се работи за С.Џ....

Повредена жена која со автомобилот излетала од патот во Охрид

Синоќа на магистаралниот пат Охрид-Ресен, М.С.(44) од Охрид, управувајќи автомобил со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од патот. - Во незгодата, М.С. се...