21 C
Skopje
22.10.2020 - 19:58

Ознака: пат

Трнлив, но вистински пат до автокефалноста

Автокефалноста на Македонската православна црква - Охридска архиепископија е клучен историски процес што ќе значи заокружување на македонската црковна независност во меѓународни рамки, но...

СКОПСКО – инфо

Нов тро­то­ар на ули­ца­та Ван­гел Ди­ну во Влае Но­ва пе­шач­ка зо­на де­но­ви­ве ин­тен­зив­но се гра­ди на ули­ца­та Ван­гел Ди­ну во на­сел­ба­та Влае. Еки­пи­те ан­га­жи­ра­ни од...

Тетовци се забавувале и запалиле оган среде улица за време на...

СВР Тетово поднесе кривични пријави против Л.Ј. (35), У.С. (23), М.Ф. (30), А.П. (26), Ф.С. (51), Ф.С. (45), Ј.П. (33), Ј.С. (31), А.И. (30),...

Застрелан Авганистанец најден покрај патот кај Табановце

Вчера во полицијата било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Табановце имало лице што лежи покрај патот. Полициските службеници излегле на местото и било констатирано дека...

Целосна реконструкција на патниот правец од Фариш кон Прилеп

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, денеска извршија увид во градежните работи за рехабилитација...

Пронашле милион долари на пат

Едно семејство од округот Каролајн во Мериленд пронашло вреќи со речиси милион долари во готово на автопат. Додека се возела со семејството, Емили Сканц забележала...

Се тампонира патот до Осломејското Езеро и неговото крајбрежје

Ни иницијатива на Друштвото на спортските риболовци „Хантер-Фиш“ од Кичево, љубители на убавата природа и ентузијасти, се тампонира патот до и крај Осломејското Езеро,...

Спасовски: Со изградбата на автопатот Штип-Радовиш, ја поврзуваме нашата земја

Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш се одвива со забрзано темпо и се очекува да биде завршен и пред предвидениот рок, изјави техничкиот премиер Оливер...

Скопјанец почина од коронавирус на пат кон болница

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје, заболен од коронавирус, починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во...

Почна реконструкцијата на патот за Маловиште

Во присуство на министерот за земјоделие, водостопанство и шумарство, Трајан Димковски, директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделието Никола Бабовски и градоначалничката на...