Ознака: патување

Вакцинираните против ковид-19 ќе добијат поголема слобода?

Авиокомпаниите и работодавачите кои ќе бараат доказ за имунитет на коронавирус ќе дејствуваат во интерес на јавноста Автор: Џон Гапер Фајненшл тајмс Откако „Квантас“ неделава предупреди дека...

Милиони Американци ги игнорираа предупредувањата за Денот на благодарноста

Милиони Американци отпатуваа на семејни средби на Денот на благодарноста и покрај предупредувањата на експертите да не го сторат тоа поради постојаното зголемување на...

Кина предлага глобален систем со кју-ар кодови за патувањата

Кинескиот претседател Си Џинпинг предлага здравствен систем врз основа на кју-ар кодови за овозможување на патувањата во услови на пандемија. Тој повика на воведување...

Во ова време секое патување, па и ова низ Норвешка, е...

Драган Тодоровски со изложба на фотографии Изложбата под наслов „Фотобелешки од Норвешка“ на фотографот Драган Тодоровски e отворена во изложбениот салон на центарот за култура...

ЕУ ги договори мерките за патување во услови на епидемија

Членките на Европската унија постигнаа напредок во координирањето на заедничкиот пристап кон мерките за ограничување на патувањето во време на пандемија, а Европскиот совет...

Кружно патување на монахот

ЗА ТРИЛОГИЈАТА КРУЖНО ПАТУВАЊЕ, 2 Сценариото за филмот „Кружно патување на монахот“ е резултат на долго истражување за тоа што е карактеристично за Охрид и...

Мини-серијата „Третиот ден“ ја носи публиката на бизарно патување

По интригантната најава за серијата „Третиот ден“, чија премиера требаше да се одржи во мај годинава, уникатното телевизиско искуство е достапно на стриминг-платформата на...

ЗА ТРИЛОГИЈАТА „КРУЖНО ПАТУВАЊЕ“, 1

Трилогијата „Кружно патување“ е анимиран проект составен од три посебни целини, поврзани меѓусебно преку неколку важни компоненти - од текстот, трансформацијата во филмско сценарио...

Германија ја прошири листата на ризични подрачја за патување

Германското министерство за надворешни работи ги предупреди своите граѓани да не патуваат во неколку европски дестинации, поради порастот на бројот на случаи на коронавирус. Меѓу...

После седум милијарди години до Земјата допре космички сигнал од судар...

Замислете енергија од осум сонца испуштени во ист момент. Таков е гравитацискиот шок-бран, кој се прошири од сударот на две црни дупки. Сигналот од...

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24 at Crunchyroll watch one piece online free crunchyroll

High School DxD BorN (Dub) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation streaming