Ознака: патрола

Русија и Турција почнаа со заедничко патролирање во Идлиб

Руски и турски трупи почнаа со својата прва заедничка патролна мисија долж автопатот М4 во сириската провинција Идлиб, во согласност со постигнатиот договор меѓу...

Турција и Сирија почнаа да патролираат заедно во Сирија

Турција и Русија започнаа заеднички патроли во североисточна Сирија, како дел од договорот со кој се стави крај на турската офанзива против курдските борци...

Полиција ќе патролира кај најкритичните здравствени објекти

Министерот за здравство Венко Филипче, го поддржа денешниот протест на здравствените работници, против насилството врз нив. Тој рече дека започнале камапња за враќање на...