Ознака: Патот

Исчекор на патот од илјада милји

Редицата иницирани мерки во сферата на екологијата и заштитата на животната средина се очекува да почнат да даваат и конкретни резултати. И тоа и во...

СДСМ дојде до крајот на патот

Што е заедничко во биографијата на премиерот и на идните министри на СДСМ? На самиот зенит на „арапската пролет“, кога се нишаше режимот на...

Аргентина повторно е на патот кон успехот

Аргентина обезбеди настап на СП најрано досега откако беше воведен сегашниот квалификациски систем во Јужна Америка, за СП 1998. Селекторот Скалони создаде цврст тим,...

Внимавај, животни на патот!

Професионалните возачи што речиси секојдневно се на пат од еден до друг град сведочат за застрашувачки сцени, како од хорор-филмови, што ги демнат секојдневно...

За патникот и патот

Ексклузивно во „Колибри“ песни од сѐ уште необјавената книга за деца на писателот Ефтим Клетников „Малечката принцеза“ Законик за патникот и патот е тоа и нема...

Има ли НАТО авторитет да помогне за откочување на застојот на патот кон...

Дали и колку членството во НАТО, во кое Македонија и Бугарија се сојузници, може да биде појдовна основа за надминување на меѓусебниот спор? Може...

Македонија оди на нова победа на патот кон лигата Б

Првпат играме три меча за седум дена и тоа воопшто не е лесно. Одиме на победа без разлика на отсуствата,вели селекторот Ангеловски, пред мечот...

Урбаните активисти и патот кон парламентот

Младите лица во Загреб од платформата „Можеме“ со години ја добиваа политичката енергија од уличните протести против агресивната урбанизација на градот. Додека во Белград...

Патот до успехот

Очигледно, работата на долги патеки и стрпливото градење успех кога-тогаш ќе донесат врвен резултат. А потоа, сите спортски приказни со успешен резултат се тие...

Промоција на „Патот“ од Виолета Танчева-Златева

Промоција на поетската книга „Патот“ од Виолета Танчева-Златева ќе се одржи денес во градската библиотека „Браќа Миладиновци“ со почеток во 12 часот. Книгата е добитник...