17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 7:51

Ознака: патници

По грешка пуштиле 23 патници од крузерот без повторен тест за...

Владата на Јапонија дозволила да се симнат 23 патници од крузерот „Дајмонд Принцес“ без повторно тестирање на коронавирус по истекот на двонеделниот карантин. Јапонскиот министер...

Тодоров: Не е сѐ решено околу патниците на ЕП

Начинот како го одигравме второто полувреме ми дава надеж дека сме на добар пат и дека можеме многу повеќе, вели македонскиот селектор Тодоров, по...

Евакуацијата на крузерите предизвика страв од глобално ширење на заразата

Повеќе од 3.000 патници од два крузера на кои изби зараза на коронавирус се враќаат дома. Граѓаните од 40 земји, во кои ќе се...

Термалната камера чека активација

ЕКИПА НА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ АЕРОДРОМ „СКОПЈЕ“ Обезбедена е и специјална изолациска соба на аеродромот, со лекарска екипа за прегледи на сомнителни случаи и...

Се запали автобус полн со патници кај Нова Горица

Автобус полн со патници се запали и изгоре во близина на Нова Горица, Словенија. Во автобусот, според информациите имало четириесет патници, но за среќа...

Годинава до врвот повеќе патници од лани

Бројот на корисници на жичницата на Водно во првото полугодие e за 38.940 патници поголем годинава во однос на истиот период лани, според продадените...

Патниците под стрес од удари на гранки во двокатните автобуси

И покрај тоа што требаше да се реализира акција за кастрење на уличните дрвореди, по барање на ЈСП „Скопје“, дрвјата останаа непоткастрени. Тие се...

Клима-уреди или нема или не работат – патниците се задушуваат од...

Неклиматизирани автобусите на градски превоз Возачи во автобусите на ЈСП ги пуштаат клима-уредите само по барање од патниците и по кратко пак ги исклучуваат. Од...

Четворица обвинети за соборувањето на малезискиот авион во Украина

За првпат откако малезискиот авион „МХ17“ беше соборен во Украина, во јули 2014 година, издадени се обвиненија против осомничените во случајот, пренесува „Би-би-си“. Тројца Руси...

Народни избраници или меѓународни патници

Колку се исплатливи и колкава е користа од патувањата на пратениците во странство? Според аналитичарите, повратните бенефиции од ваквите патувања се мали за државата,...