Ознака: патници

Хонгконг тестира кабини за дезинфекција на патниците

Аеродромот во Хонгконг тестира кабина што целосно ги убива сите вируси, вклучувајќи го и коронавирусот на кожата, за само 40 секунди. Доволно е патникот...

Авиокомпанијата „Емиратс Ерлајнс“ прави брзи тетстови за патниците

Авиокомпанијата „Дубаи Емиратс Ерлајнс“ објави дека е првата што организира брзи тестирања на меѓународниот аеродром Емирати за да открие случаи на новиот коронавирус меѓу...

Авионските патници од Милано и Венеција ќе пополнуваат прашалник

Патниците што во земјвата доаѓаат со авиокомапнијата „Визер“ од Милано и Венеција уште во авион ќе пополнуваат прашалник со податоци за нивно полесно лоцирање...

По грешка пуштиле 23 патници од крузерот без повторен тест за...

Владата на Јапонија дозволила да се симнат 23 патници од крузерот „Дајмонд Принцес“ без повторно тестирање на коронавирус по истекот на двонеделниот карантин. Јапонскиот министер...

Тодоров: Не е сѐ решено околу патниците на ЕП

Начинот како го одигравме второто полувреме ми дава надеж дека сме на добар пат и дека можеме многу повеќе, вели македонскиот селектор Тодоров, по...

Евакуацијата на крузерите предизвика страв од глобално ширење на заразата

Повеќе од 3.000 патници од два крузера на кои изби зараза на коронавирус се враќаат дома. Граѓаните од 40 земји, во кои ќе се...

Термалната камера чека активација

ЕКИПА НА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ НА МЕЃУНАРОДНИОТ АЕРОДРОМ „СКОПЈЕ“ Обезбедена е и специјална изолациска соба на аеродромот, со лекарска екипа за прегледи на сомнителни случаи и...

Се запали автобус полн со патници кај Нова Горица

Автобус полн со патници се запали и изгоре во близина на Нова Горица, Словенија. Во автобусот, според информациите имало четириесет патници, но за среќа...

Годинава до врвот повеќе патници од лани

Бројот на корисници на жичницата на Водно во првото полугодие e за 38.940 патници поголем годинава во однос на истиот период лани, според продадените...

Патниците под стрес од удари на гранки во двокатните автобуси

И покрај тоа што требаше да се реализира акција за кастрење на уличните дрвореди, по барање на ЈСП „Скопје“, дрвјата останаа непоткастрени. Тие се...