Ознака: патник

Патникот што пристигнал од Германија нема коронавирус

Патникот кој денеска со авион пристигнал од Германија и беше тестиран е негативен на коронавирусот, објави на Фејсбук министерот за здравство, Венко Филипче. - Патниците...

Патникот вратен на 22 февруари од Италија нема коронавирус

По извршените анализи утврдено е дека патникот кој од Италија се вратил во Струмица на 22 февруари и пријавил дека има покачена температура нема...

Филипче: Патникот од Дубаи нема коронавирус

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека патникот од Дубаи, кој јавил симптоми, нема коронавирус. - Вториот случај кој го тестиравме за коронавирус е негативен....

Патник од Дубаи заврши на Инфективна клиника, се прават тестирања за...

Пред неколку часа на Инфективната клиника во Скопје е примен пациент кој пред неколку дена допатувал од Дубаи, кадешто престојувал шест дена. Лицето кое...

Повреден патник во автобус на ЈСП

Во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „8-ми Септември“ синоќа во 13 часот било пријавено дека кај нив било донесено повредено...

Инцидент во автобус на ЈСП

Патник кој се возел во автобус на ЈСП пријавил дека бил навредуван и физички нападнат од контролор. -Во Полициската станица Драчево вчера во 11.00 часот,...

Објавен романот „Патник“ од Сретен Асановиќ

Издавачката куќа „Слово“ од Скопје, во рамките на едицијата „Сто словенски романи“ (проект во кој соработуваат тринаесет словенски земји), неодамна го објави романот „Патник“...

Kонтролор на ЈСП истепал патник

Вчера во 12 часот во Полициската станица Гази Баба 60-годишен скопјанец Ј.П. пријавил дека бил истепан од контролор на ЈСП. Од МВР информираат дека инцидентот...