17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:53

Ознака: патиме

Од глаата си патиме

Своевремено Војдан Чернодрински, пред нешто повеќе од 100 години, имаше напишано една драма „Од глаата си патиме“, а очигледно и по еден век не...