-0.3 C
Skopje
25.2.2020 - 3:51

Ознака: патека

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудската Патека на славните

Американскиот актер Мајкл Даглас за своите 50 години на холивудската сцена, доби своја ѕвезда на Патеката на славните, и тоа до онаа на својот...

Како сами да си направите камена патека во дворот

Убаво уредена камена патека може да му даде посебен шарм на вашиот двор, а наедно е и најевтино решение за едноставен, модерен и функционален...

Илјадници велосипедисти, а ниту една велосипедска патека во Битола

Обично кога во Битола ќе се зголеми бројот на ПМ-честичките и кога битолчани ќе почнат да се задушуваат од нечист воздух, а и кога...