Ознака: патарина

Почнува наплатата на патарината кај Смоквица

Од денеска ќе почне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти синоќа АМСМ. Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го...

Електронскиот систем го осовременува плаќањето патарина на Коридорот 10

Граѓаните покрај стандардното плаќање во готово, од денес на патарините на Коридорот 10 ќе може да плаќаат и електронски. Јавното претпријатие за државни патишта...

Казнети 31 возач за неплаќање на патарина, меѓу нив и полицајци

Девет вработени во МВР и 22 граѓани биле санкционирани оти не платиле патарина. Полицајците ја злоупотребиле службената легитимација, а останатите на различни начини одбегнале...

Почна наплатата на патарина на „Патот на нацијата“ во Албанија

Од денеска почна наплатата на патарина на автопатот Тирана - Кукс- Морина, или како што инаку се нарекува „Пат на нацијата“. Цената за минување по...

Демонстрации во Албанија, повредени 10 лица

Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од...