27.8 C
Skopje
17.9.2021 - 15:55

Ознака: пасош

Со пасош или со потврда од МВР за лична карта ќе...

Надминат е проблемот во врска со непреченото користење на услугите и производите на банките и штедилниците од страна на граѓаните на коишто им е...

Со јапонски пасош без виза или автоматско добивање виза за 193...

Најмоќните пасоши за 2021 година Според „Си-ен-ен“, цитирајќи го извештајот на компанијата „Хенли и партнерите“, која ги рангира патните документи на 199 земји од 2006...

Истечените пасоши ќе важат до крајот на годинава

Важноста на пасошите со истечен рок се продолжува до 31 декември 2021 година, соопшти Министерството за внатрешни работи. - Согласно Законот за изменување и дополнување...

Милошоски: Аферата со пасошите може да го загрози безвизното патување во...

Настрана од внатрешните политички импликации, случајот „Мафија“ со издадени 215 македонски пасоши со лажен идентитет на меѓународни наркошверцери, на Македонија може да и создаде...

Седат Пекер демантира дека поседува македонски пасош со лажен идентитет

Турскиот државјанин Седат Пекер, за кого ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека поседува македонски пасош со лажен идентитет, преку своите адвокати испрати демант на таквите тврдења. - Го...

Заев: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле...

Премиерот се огласи за аферата со пасошите Не може да се обвинуваат премиерот и министерот за внатрешни работи или слично бидејќи спровеле успешни акции. Вака...

Николоски: Црногорски атентатор и водач на наркокартел од Албанија имале македонски...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на прес-конференција продолжи да објавува податоци од пасоши, за кои тврди дека се издадени од МВР на лице осомничено...

Бугарските пасоши: Семе на раздор меѓу македонскиот народ

Автор: Соња Стојадиновиќ Извор: Республика Прстот за вина и осуда не треба да се насочи кон Македонците со бугарски пасоши затоа што тие пасошите ги земаат...

Холандски министер вратен од избирачко место поради истечена важност на пасошот

Холандскиот министер за здравство, Хуго де Јонге, бил вратен дома од избирачко место за да земе валиден пасош, бидејќи дошол со пасош со истечена...

Ковид-пасошот е добар начин за закрепнување на британската економија

Министерот за финансии на Велика Британија, Риши Сунак, денес оцени дека идејата за воведување на ковид-пасош може да биде добар начин за олеснување на...