-4.2 C
Skopje
1.12.2021 - 4:51

Ознака: пасоши

Македонските државјани во странство ќе добиваат пасоши во амбасадите

Со поставувањето на базните станици во амбасадите за изработка и достава на пасоши на нашите граѓани што живеат и работат во странство претставниците на...

Пасошите за вакцинација се најбарани за фалсификување во Германија

Пасошите за вакцинација во моментов се најбарани во Германија, а се појавуваат сè поголем број фалсификувани документи. Државното обвинителство во Минхен соопшти дека во моментов...

Спасовски: Имаме уапсени луѓе и поднесени кривични пријави

Кога се говори за лична одговорност, јас можам лична одговорност да имам во тој момент ако се случуваат криминални активности, а јас не покренувам...

Владата ги демантира тврдењата дека Заев и Спасовски делеле пасоши на...

Владата најостро ги демантира искажувањата на Антонио Милошоски за доделување на македонски пасоши на терористи од ИСИС. Реакцијата на Владата ја пренесуваме во целост. - Владата...

(Видео) Милошоски: Македонски пасоши се делеле и на борци на ИСИС

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвини дека македонски пасоши се делеле и на борци на ИСИС, откако стана извесно дека над 200 македонски пасоши завршиле кај криминални...

СЗО засега не поддржува пасоши за вакцинација

Светската здравствена организација не го поддржува барањето за поседување пасош за вакцинација за премин на границите, токму поради неизвесноста дали инокулацијата го спречува пренесувањето...

Рокот на важност на пасошите и возачите дозволи се продолжува до...

На денешната седница, на предлог на Министерството за внатрешни работи, се донесени уредби со законска сила за патните исправи и за возачките дозволи на...

Останати уште 3.400 пасоши, МВР формира комсија која ќе одобрува издавање...

Граѓаните кои имат итна потреба од пасош треба да поднесат барање за ургенција заедно со барањето за пасош. Комисија од Министерството за внатрешни работи...

Работната група бара решение за проблемите со пасошите

Во врска со одлуката на Влада со која беше задолжено Министерството за внатрешни работи да формира работна група предводена од страна на министерот Наќе...

МВР треба да утврди механизам за издавање пасоши

Владатa доцна синоќа на седница ја разгледа и усвои Информацијата во врска со актуелната состојба и проблемот со издавање на патни исправи од страна...