20.9 C
Skopje
20.8.2019 - 1:07

Ознака: „пар екселанс“

Дојчланд, Дојчланд, убер алес!

Најавената посета на нашата земја на германската канцеларка Ангела Меркел, која меѓу другото се совпаѓа со одбележувањето на Денот на независноста, несомнено во дадениов...