13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 6:39

Ознака: партнер

Палмер: За сите земји од Западен Балкан сме подобар партнер од...

Специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, во Сараево изјави дека Западен Балкан и натаму е приоритет на американската...

Македонија е кредибилен партнер за ЕУ

На конференцијата стана збор за придобивките од евроинтегративните процеси на земјите од регионот, како и за економските предизвици со кои се соочуваат државите од...

Нападната 72-годишна скопјанка од поранешниот партнер

Седумдесте и двегодишна скопјанка била физички нападната од нејзиниот поранешен партнер бидејќи одбила да ја продолжи врската со него. Од МВР информираат дека вчера во...

Путин: Србија е наш стратегиски партнер на Балканот

На Балканот имаме многу пријатели, но Србија е наш стратегиски партнер. Го почитуваме курсот за пристапување во ЕУ што го избра српското раководство. За...

Македонија близок партнер во антитерористичките напори на САД

Светот и натаму се справува со најголемата закана, тероризмот, a Македонија тесно соработува со САД во антитерористичките глобални операции и е членка на Глобалната...

Каде е Македонија во спречување на суицидите

Според докторката Лидија Трпеска Попоска, специјалистка-психијатарка во заводот за ментално здравје на деца и младинци „Младост“, обидот за самоубиство и за убиство во светот...

Туск доаѓа да нѐ увери оти најсигурен партнер ни е ЕУ

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, од вторникот неделава ја почна својата турнеја низ Западен Балкан, како подготовка на самитот што ќе се одржи...