19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:58

Ознака: партизански одреди

Заталкан куршум завршил во полиците на аптека на булевар „Партизански одреди“

Синоќа околу 15 часот по полноќ вработени во аптека на скопскиот булевар „Партизански Одреди“ пријавиле дека забележале оти низ излогот влегол куршум од огнено...

Прегазен пешак на „Партизанска“

Осумдесет и едногодишен пешак од Скопје вчера бил прегазен на булеварот „Партизански одреди“. Во него, како што информираат од полицијата, удрило возило со  прилепски регистарски ознаки,...

Реконструкцијата на улицата Московска во завршна фаза

Проектот за целосна реконструкција на улицата Московска влегува во завршна фаза. Оваа сообраќајница се реконструира на потегот од крстосницата со булеварот Партизански одреди до...

Вруточанецот Лулкоски го обезбедувал Смилевскиот конгрес

Гостиварското село Вруток, кое се наоѓа на околу седум километри западно од Гостивар, се наоѓа на подножјето на Шар Планина, а од нејзината утроба...

Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот Партизански одреди

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен сообраќаен...

Почна реконструкцијата на булеварот Партизански одреди

Градот Скопје ја почна реконструкцијата на дел од коловозот од булеварот Партизански одреди, што е една од најфреквентните сообраќајници во градот. Екипите на градот...

Привремен сообраќаен режим на булеварот Партизански одреди

Екипите на Град Скопје ја почнаа реконструкцијата на коловозот на дел од булеварот Партизански одреди, која е една од најфреквентните сообраќајници во градот. Градежните...

Од утре изменет сообраќаен режим на Партизанска

Град Скопје ги известува граѓаните дека од утре (13 јуни, четврток) поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди“,...