21.9 C
Skopje
22.7.2019 - 1:01

Ознака: партизанска

Временските услови го одложија асфалтирањето на Партизанска

Од градот Скопје информираат дека поради временските услови се одложува асфалтирањето на дел од булеварот Партизански одреди. Од градот Скопје велат дека градежните активности...

Одложено асфалтирањето на дел од булеварот „Партизански одреди“

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради временските услови се одложува предвиденото асфалтирање на дел од булеварот „Партизански одреди“, на дел од мостот „Обединети...

Партизанска се реновира, возачите на штрек

Возачите се соочуваат со неочекувани проблеми на раскопан дел од булеварот Партизански одреди во Скопје. Во непосредна близина на крстосницата пред „Сити Мол“ има ров...

Липите на Партизанска и на кејот се вишнеат половина век

Треба да почнеме да размислуваме за замена на старите липови дрвја во Скопје. Иако тоа е скап процес, тој не само што визуелно не...

Дел од булеварот „Партизански одреди“ викендов ќе биде затворен за сообраќај

Поради градежни активности од утре, сабота, од 6 часот, па до недела, 2 јуни, целосно затворен за сообраќај ќе биде булевар „Партизански одреди“ и...

Камион удри 77-годишна жена на „Партизанска“

Камион „Мерцедес спринтер“ вчера на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје удрило во 77-годишна жена, пешак. Скопјанката Н.И. се здобила со тешки телесни повреди и била...

Утре без вода корисниците на „Партизанска“

Поради стопирање на приклучна цевка утре прекин на водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Партизанска“. Прекинот ќе почне во 9:00 часот, а ќе трае до...

Викендов времен сообраќаен режим на булеварот „Партизански одреди“

Поради извршување градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и асфалтирање прекоп извршен од БЕГ кај Порта Влае,...

И денеска времен сообраќаен режим на „Партизанска“ во Влае

Поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и поради извршување на градежни работи на топловодната...

Времен сообраќаен режим на дел од булеварот „Партизански одреди“ во Влае

Град Скопје соопшти дека поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и поради извршување градежни...