Ознака: парно

РКЕ: Без приклучок на парно, ќе нема одобрение за градба?

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ќе инсистира со новиот закон за градба, кој се подготвува, при издавање одобрение за градба инвеститорите да се обврзат...

Исклучените и новоприклучените на парно мора да ги обноват документите

Повторното вклучување на објект кон топлификацискиот систем е можно независно колкав број станари сакаат парно. Оние што имаат намера и натаму да останат исклучени...

Парно, пелет, дрво или инвертер?

Процесот на гасификација на Македонија е во тек, а со оглед на тоа што сега се работи на примарната мрежа, гасот до домаќинствата би...

Сметките за парно се намалуваат за околу 200 денари месечно

Од овој месец, граѓаните кои се греат на парно, ќе плаќаат пониски сметки за затоплување, изјави Диме Велковски на прес-конференција. Тој рече дека откако е...

Се намалува цената на парното

Вкупниот трошок за топлинска енергија за потрошувачите на БЕГ се намалува за шест отсто, за потрошувачи на ЕЛЕМ „Енергетика“ во општината Гази Баба за...

Поевтинува парното за жителите на Скопје

Вкупниот трошок за топлинска енергија за потрошувачите на БЕГ се намалува за шест отсто, за потрошувачи на ЕЛЕМ Енергетика во Општина Гази Баба за...

Кривични за експретседателот на Регулаторна и тројца членови

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како претседател и член на Регулаторна комисија за...

До јуни бесплатно приклучување на парно греење

До 30 јуни 2019 година „Снабдување со топлина – Балкан енерџи“ нуди повторно можност за бесплатно приклучување. Од компанијата велат дека нивната цел е...

Регулаторната потврди: Се укинува паушалот за парно

Од април исклучените од парно греење повеќе нема да плаќаат фиксен надоместок (паушал), предвидуваат новите предлог-правила за снабдување со топлинска енергија што на вчерашната...

Исклучените од парно од април нема да плаќаат фиксен надоместок

Од април исклучените од парно греење повеќе нема да плаќаат фиксен надоместок, предвидуваат новите предлог-правила за снабдување со топлинска енергија што денеска на седница...