Ознака: парламентарно мнозинство

Заев: На граѓаните не им се потребни предвремени избори, туку стабилност

Претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со лидерите на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот договор со Алтернатива со...

Филипче нема претензии за претседателската функција во СДСМ

Министерот за здравство Венко Филипче одговарајќи на новинарски прашања истакна дека нема интерес да се кандидира за лидер на политичката партија СДСМ. - Во однос...

Апасиев: Новото мнозинство има 61 пратеник, со тенденција да стигне до...

Претседателот на Левицата, Димитар Апасиев, потврди дека е формирано ново парламентарно мнозинство. Тој при излегување од Собранието изјави дека новото мнозинство има 61 пратеник, со...

Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

Имаме ново парламентарно мнозинство, објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на социјалните мрежи, споделувајќи фотографија со високи претставници од ААА, Левица и Беса. „Новата иднина...

Османи: Почнаа преговори меѓу Ахмети и Заев

Денеска стартуваа официјални преговори меѓу лидерите на ДУИ, Али Ахмети и на СДСМ, Зоран Заев, потврдува портпаролот на Демократската унија за интеграција, Бујар Османи...

Мицкоски: Правиме напори за формирање ново парламентарно мнозинство

Правиме напори за формирање ново парламентарно мнозинство што ќе значи зафаќање со сериозна работа за надминување на тешката криза во која се наоѓа државата,...