14.4 C
Skopje
23.4.2019 - 16:31

Ознака: паркиралишта

Почнува летното сметање на времето на паркиралиштата на ЈП „Градски паркинг“

Од утре започнува летното сметање на времето на паркиралиштата, информираат од ЈП „Градски паркинг-Скопје“. Како што се наведува во соопштението, работното време во зоните А,...

Над 600 илјади квадратни метри во Македонија се паркиралишта

Над 600 илјади метри квадратни изнесувала површината на паркиралиштата и гаражите во Република Македонија во 2017 година. Државниот завод за статистика објави дека бројот на паркиралишта...