17.8 C
Skopje
18.6.2021 - 7:57

Ознака: паркинг

Вработените во Клинички ги блокираа наплатните места за паркинг

Вработените во Клиничкиот центар во Скопје веќе втор ден протестираат поради зголемување на цените за паркинг. Тие ги блокираа наплатните места за користење на...

Бесплатен паркинг кај „Холидеј ин“, нервозата гратис

По одлуката на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и  деловен простор од значење за Републиката (АДСДП), паркингот „Центар“ кај хотелот „Холидеј...

Паркингот кај „Холидеј ин“ во Центар престанува со работа

Одборот на директори на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката (АДСДП) одлучи паркингот...

Паркинг што се претвора во езеро или во лизгалиште

Жители на скопската населба Автокоманда по секој дожд мака мачат да влезат или да излезат од паркингот зад нивната станбена зграда, бидејќи просторот се...

Реконструирани паркингот и пешачките патеки кај ООУ „11 Октомври“

Целосно се реконструирани патеките и паркингот во општинското основно училиште „11 Октомври“ во општината Центар. Во вкупна површина од 600 квадратни метри, надлежните од...

Кичево деновиве доживува сообраќаен колапс

И покрај неколкуте паркинг-простори изградени последните неколку години, со враќањето на гастарбајтерите на летен одмор во земјава, и овие паркинзи се претесни да ги...

Поради печалбарите училишните дворови стануваат паркинзи

Општините Тетово и Гостивар во соработка со полицијата одлучија привремено да ги користат училишни дворови како паркинг места поради зголемениот број возила со доаѓањето...

Автомобил удри во жена на паркинг во Скопје

Четириесет и деветгодишна жена од Хрватска вчера била тешко повредена на паркинг во Скопје при удир од автомобил. Од МВР информираат дека насреќата се случила...

Паркинг место во Хонг Конг продадено за 760.000 долари

Пар од Хонг Конг успеа да продаде паркинг место за 760.000 долари. Тие го купиле просторот во 2017 година, за исто така неверојатни 430.000...

Скопје ќе има А0 зона за паркирање

Сто денари за првиот час, а секој нареден час по 50 денари ќе чини паркирање во А0 зоната во Скопје. Ова е наведено во Одлуката...