20.8 C
Skopje
15.6.2021 - 14:30

Ознака: паркинг

Сите услуги на ПОЦ од денес онлајн на нова веб-платформа

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ денес ја пушта во употреба новата веб-платформа со која сите услуги на претпријатието стануваат достапни и по електронски пат....

Изгоре автомобил на паркинг во Ново Лисиче

На паркинг во скопската населба Ново Лисиче вечерва изгоре автомобил марка „рено лагуна“. Според очевидци, горењето на возилото предизвикало паника кај луѓето кои се затекнале...

Нови паркинг-зони во Аеродром и Центар од 1 јуни

Од утре, 1 јуни, ЈП Градски паркинг – Скопје ќе почне со работа на две нови паркинг-зони. Едната зона е зона Б10, лоцирана кај...

Се воведува зонско паркирање зад ТЦ „Три бисери“

Зонско паркирање се воведува во реонот зад трговскиот центар „Три бисери“. Oд Општина Аеродром велат дека зонското паркирање е по барање на жителите од...

Владата ќе го решава паркинг-проблемот во Клинички со катни гаражи

На последната 135-та редовна седница на Владата усвоена е предлог-одлуката за почнување постапка за доделување договор за воспоставување јавно-приватно партнерство за изградба на две...

Паркингот во општина Аеродром нема да се гради

Градоначалникот Златко Марин и претседателката на Советот Ивана Цветковска, по барање на станарите на трите воени кули од улицата „Методија Шаторов-Шарло“, вчеравечер одржаа средба...

Хаварисаните возила на паркинг – нерешлив проблем

Не постои законска можност кој било, освен сопственикот, да го отстрани возилото што зафаќа паркинг-простор пред зградите во повеќе скопски населби Во неколку скопски населби...

Шумата на Водно не може да ја скрие безобразноста на возачите

Зголемувањето на цените на паркингот не ги задржа граѓаните да ги возат своите автомобили на Водно. Соговорниците предупредуваат дека и покрај таа мерка, не...

Шилегов: Со поскапувањето на паркингот на Клинички исправаме неправда

Градот Скопје се обиде да исправи неправда. Ја воедначи цената на паркингот на Клиничкиот центар со другите паркинг зони околу кои гравитираат други институции....

И денеска продолжува протестот на лекарите на Клинички

Од Синдикатот на лекарите на Клиничкиот центар во Скопје известуваат дека и денеска од 10 до 10,30 часот ќе протестираат поради покачените цени на...