11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 19:43

Ознака: пари

Единаесет лица од Кавадарци под истрага за фалсификување пари

Единаесет лица од Кавадаци се под истрага поради сомнение дека се вмешани во фалсификување пари. Основното јавно обвинителство - Велес спроведува истрага против 11-те...

Пари има, нема кадри за проектите

И покрај тоа што Битола како и голем број други општини, кога станува збор за јавната администрација, е „превработена“ и располага со голем број...

УНИЦЕФ додели пари на 1,5 милиони семејства во Јемен

Детскиот фонд на Обединети нации (УНИЦЕФ) соопшти дека денеска доделил пари на речиси 1,5 милиони семејства во Јемен за да го спречи...

Се намалуваат дознаките од странство

Евидентирање на парите што граѓаните ги добиваат од странство од страна на УЈП ги намали за 20-30 проценти дознаките од странство во првите месеци...

Во пожар во семејна куќа во кичевскo изгореле 21.500 евра и...

Вчера во куќа во село Србица - кичевско избувнал пожар во кој изгореа голема сума на пари. Во пожарот изгоре првиот кат од куќата сопственост...

Ќе има ли повеќе пари за кредитирање на стопанството?

Со намалувањето на каматата на благајничките записи Народна банка им праќа сигнал на комерцијалните банки дека треба да се ориентираат кон финансирање на стопанството...

Сметководителка од Охрид си префрлала пари на своја сметка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н. (41) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „компјутерска измама“, „проневера во...

Центар парите за фонтани и споменици ги пренамени за инфраструктура

На барање на општина Центар, Владата на седница синоќа ја усвои Информацијата за измена и дополнување на намената на одобрени, а неискористени средства од...