38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 16:22

Ознака: пари

Измамници ѝ зеле пари на постара жена – ја излажале дека...

Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје, Ѓ.Б.(77) од Скопје пријавила дека во 9.00 часот телефонски ѝ се јавиле две непознати лица кои ја...

Му дал 1.000 денари на лице со здравствени проблеми за да...

Жител на Градско вчера дошол во дворот на А.С. (лице со здравствени проблеми) на ул. Борис Трајковски и му дал 1.000 денари за да...

Koj би зел најмногу пари од корона-фондот на ЕУ

Европската комисија откри детали за огромниот стимулативен пакет од 750 милијарди евра, кој би требало да биде одговор на пандемијата на ковид-19 и на...

Пари и пијалоци украдени од угостителски објект за време на полициски...

Крадец украл пари и пијалоци од угостителски објект во Скопје за време на полициски час. Според информациите на МВР, вчера А.М.(43) од Скопје пријавил во...

Крадење од страст, не за пари

За десет години украл 239 уметнички дела, сите со голема парична вредност. Бил фатен во 2005 година. Ништо не продавал, создавал сопствена колекција Приказна за...

Киднапиран охриѓанец, киднаперите барале пари за да го ослободат

Од страна на непознати лица, со патничко возило, вчера бил грабнат 33-годишен охриѓанец, од населбата Рача. Како што соопшти МВР, во Секторот за внатрешни работи...

Најопасни се парите, банкоматите и копчињата за лифт

Предмети и места преполни со бактерии и вируси Светските научници секој ден се обидуваат повеќе да научат за коронавирусот за да успеат да пронајдат вакцина...

ЕУ ќе им дава по 2.000 евра на мигрантите во Грција...

Европската унија (ЕУ) ќе му даде на секој мигрант кој е сместен во веќе преполните кампови на грчките острови по 2.000 евра за да...

Штипјани со туѓи лични податоци зеле онлајн-кредит

Двајца штипјани со туѓи лични податоци подигнале кредит од 10.000 денари. СВР Штип поднесе кривична пријава против Д. Т. (33) и С. Т. (32), двајцата...

Народната банка апелира да не се користи готовина, плаќањето да се...

Заради заштита на јавното здравје и превенција од коронавирус, Нардоната банка апелира да се избегнува користење готовина и плаќањата да се вршат со платежни...