20 C
Skopje
21.10.2020 - 18:08

Ознака: пари

Хилари Клинтон добила најмногу пари од Харви Вајнстин

Авторка: Ебони Боуден Њујорк пост Хилари Клинтон собрала најмногу пари од осудениот силувач Харви Вајнстин од сите политичари и притоа ги негираше критиките со изјавата дека...

Вооружени напаѓачи ограбиле скопјанец

Четириесет и двегодишен скопјанец бил нападнат и со закана со огнено оружје бил ограбен од пет до шест непознати лица, додека бил во куќа...

Кои се најопасните луѓе во светот?

Нивните имиња сеат страв каде и да се споменат. Шверцуваат дрога и нуклеарни материјали, киднапираат, уриваат авиони, си играат со животи на милиони луѓе Светот...

Премиерлигашите не се расфрлаа со пари во јануарскиот преоден рок

Мислам дека генерално клубовите се многу внимателни во врска со зделките во зима, сакаат да се осигуруваат дека со тоа прават исчекор напред или...

Премиерлигашите не сакаат да трошат пари во зима

Помалото трошење пари во јануари во текот на минатите години покажува дека на зимскиот преоден рок, на средината од сезоната, сѐ повеќе се гледа...

Недостигот од пари се рефлектира и на интелигенцијата

Истражување спроведено на околу 25.000 луѓе низ светот покажало дека беспарицата не само што се одразува на образованието туку има и негативен ефект врз...

„Ria Money Transfer“ ја укина провизијата за сите уплати кон Австралија

„Ria Money Transfer“ е единствена компанија за брз трансфер на пари во Македонија што ја укина провизијата за сите уплати кон Австралија до крајот...

На што ги трошат парите наркобосовите

Што направиле по незаконски пат некои лица што од најголема сиромаштија стигнале до неверојатно богатство? Таквите појави се најчести кај наркобосовите низ светот. Некои...

Пари од странство за политичко влијание дома!?

Партиите финансирани од странство дејствуваат спротивно на демократијата и на уставниот поредок на земјата. Доколку некоја македонска партија е финансирана од странство, тоа е...

Со измама земал пари од пензионери

Гевгелиската полиција на 15 јануари уапсила 51-годишен жител на овој град кој извршил кривични дела измама, лажно претставувајќи се како теренски работник во ПИОМ...