-4 C
Skopje
18.1.2019 - 23:47

Ознака: Пари Сен Жермен

Полиција влезе во канцеларијата на Пари Сен Жермен

Париската полиција спроведе претрес во канцеларијата на Пари Сен Жермен, поради сомневање за расна дискриминација при изборот на играчи, објавија дел од француските медиуми. Претходно,...

Две трија, шест машини за голови

Од почетокот на ланската сезона па досега, напаѓачите на двата тима постигнаа 199 гола, најмногу Салах (46), па Кавани (43), Нејмар (32), Фирмино (29),...

ПСЖ продал 900.000 дресови минатата сезона

Францускиот првак Пари Сен Жермен минатата сезона продал 900.000 дресови, а од нив најмногу биле со имињата на Нејмар и на Килијан Мбапе. Парискиот клуб...

Месут Озил ќе основа сопствен е-спорт тим?

Според пишувањата на „Спорт билд“, германскиот репрезентативец и фудбалер од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, тргнува во основање сопствен е-спорт тим, со кој...

Нејмар со јасна порака до Ливерпул

Суперѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар да Силва одлучи уште отсега да стартува психолошката војна против Ливерпул, со кој ПСЖ е во иста група...