Ознака: парични награди

Бесир Алили и РК Вардар со парични награди од владата за...

Владата на Република Македонија донесе одлука да му додели 30 милиони денари на ракометниот клуб „Вардар“ за освоената титула Европски шампион во ракомет. Владата исто...