Ознака: парични казни

Во Штип предложени парични казни за четири лица

Во Штип предложени парични казни Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на...

Парична казна за уапсените навивачи од Полска

Сите уапсени 223 навивачи од Полска платиле прекршочна казна од 150 евра по приведен, објави Основниот суд во Скопје. Казната следува по масовното апсење на...

Парични казни за родителите на невакцинираните деца

Министерството за труд и социјална политика ги информирало сите државни и приватни градинки, дека Министерството за здравство прогласи епидемија на мали сипаници (морбили) во...