38.8 C
Skopje
2.8.2021 - 19:50

Ознака: парична помош

Планирана седница на Советот за помош на ФК Пелистер

На 20 јули, Советот на Битола ќе одржи седница со само една точка на дневниот ред. На седницата советниците треба да донесат одлука за...

Синдикатите бараат јавно да бидат објавени фирмите што зеле парична помош

Синдикалните организации во државата ги осудија сите работодавачи кои примиле финансиска поддршка од државата, а не ја исполниле обврската за исплата на плати на...

Естрадните уметници ќе добијат помош од 14.500 денари за два месеца

Владата на седница донесе  Уредба со законска сила за финансиска поддршка на естрадните уметници за време на вонредна состојба, за уредување на условите, начинот...

Еднократна парична помош за првачињата и за средношколците

Берово Еднократна парична помош по 2.000 денари годинава ќе добијат првачињата што во учебната 2020/2021 година ќе се запишат во двете основни училишта ООУ „Дедо...

Два милиони денари помош за здруженијата на граѓани и спортските клубови во...

Општината Битола објави јавен повик за доделување на финансиски средства од буџетот на Општината за помош на здруженијата на граѓани и фондациите, како и...

Македонскиот полициски синдикат бара да им додели парична помош на заболените...

Македонскиот полициски синдикат со оглед на новонастаната состојба предизвикана од ковид-19, појавата на неколку случаи на заболени колеги од вирусот и случајот на починат...

Карпош ќе додели еднократна финансиска помош на лицата со попреченост

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3 Декември, општина Карпош со одлука на Советот на локалната самоуправа ќе додели околу 500.000 денари...

Парична помош за семејствата на настраданите во сообраќајката кај Ласкарци

Советот на Град Скопје на денешната седница одлучи, како израз на солидарност, на семејствата на загинатите лица од сообраќајката што се случи на автопатот...

Општина Аеродром апелира родителите да ги пријават првачињата за парична помош

Ги повикуваме родителите што поскоро да се пријават за еднократна парична помош во висина од  од 3.500 денари што ја доделува Општина Аеродром на...

Парична помош за семејствата со прваче во општина Аеродром

Околу 360 родители кои имаат дете првоодделенец поднеле барање за еднократна парична помош во висина од 3.500 денари што ја доделува општина Аеродром. Од општина Аеродром информираат...