Ознака: Париз

Кино на вода во Париз

Некои градови го враќаат социјалниот живот по изолацијата поради коронавирусот, на иновативни начини за да има чувство за нормалност, а во исто време и...

Меридијани

Париз - Три месеци откако прогласи „војна“ со епидемијата на ковид-19, францускиот претседател Емануел Макрон во телевизиското обраќање до нацијата ја прогласи првата победа...

Меридијани

Кабул - Авганистанските власти соопштија дека најмалку 17 лица загинале во низа напади низ целата земја. Засега никој не ја презеде одговорноста за вчерашните...

Легендарната книжарница во Париз ги открива читачките навики на славни муштерии

Кога Силвија Биџ ја отвори „Шекспир и компанија“ во 1919 година, книгите на англиски јазик беа скапи и тешки за наоѓање во Париз. Писателите...

Париските предградија во пламен четврта ноќ по ред поради наводна полициска...

Немирите во париското предградие Хот-де Сен продолжија четврта ноќ по ред иако локалните префектури известуваат за намалено ниво на насилство во споредба со другите...

Макрон: Целта е да се обнови Богородичната црква за пет години

Францускиот претседател, Емануел Макрон, потврди дека ќе се стори сѐ за Богородичната црва, која беше уништена минатата година во пожар, да се обнови за ...

Вратени 160 македонски граѓани од Брисел и Париз

Министерството за надворешни работи информира дека денеска беше организиран лет за репатријација на вкупно 160 македонски граѓани од Брисел и Париз (Бове). Ова е досега...

Одложен е и квалификацискиот карате-турнир за ЛОИ

Не знам дали одлуката за одложување на квалификацискиот олимписки турнир во Париз е избрзана или не, но со оглед на актуелната состојба со ширењето...

Париз под строг режим на движење

Францускиот претседател, Емануел Макрон, објави строги ограничувања на движењето во целата земја, кои се очекува да траат најмалку две недели. Француската влада ги забрани сите...

Продолжува реконструкцијата на Богородичната црква

Работници беа забележани во понеделникот како се искачуваат на Богородичната црква во Париз за да го продолжат нејзиното реконструирање, 11 месеци откако пожар го...

Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://funimationfree.com/m/6d6l) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation studios

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Preview 4 at ANIMEFLIX animeflix movie