3 C
Skopje
18.11.2018 - 16:04

Ознака: Париз

Демонстрантите блокираа патишта низ Париз и овозможија бесплатен паркинг во Дизниленд

Демонстрантите во Франција, кои веќе втор ден протестираат поради поскапувањето на горивата и патарините и зголемувањето на даноците, денеска со неколку десетици возила блокираа...

Коза предизвика збунетост и паника во париското метро

Патниците во метрото во Париз денеска се изненадиле откако човек се качил со коза во возот на станицата „Тилери“, пренесува британски „Индипендент“. Според револтираните граѓани, човекот предизвикал...

Француската полиција спречила шест терористички напади од почетокот на годината

Француските специјални служби спречиле шест терористички напади од почетокот на годината, изјави министерот за внатрешни работи Кристоф Кастанер, на денот кога Франција се сеќава...

Макрон: Историјата се заканува да го повтори својот трагичен тек

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите пет континенти...

Трамп сепак ги посети американските воени гробишта кај Париз

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на САД во...

Полугола жена истрча пред автомобилот на Трамп во Париз (видео)

На одбележувањето на 100-годишнината од крајот на Правата светска војна, во Париз се случи инцидент кога полугола жена истрача пред конвојот на претседателот на...

Е-велосипеди- новиот хит во Париз

Жителите на Париз и неговите предградија наскоро можат да имаат пристап до 20.000 електрични велосипеди. Компанијата за јавен транспорт на „Иле-де-Франс Мобилитес“ (Ile-de-France Mobilités (IDFM)...

Хачанов прв финалист на Мастерсот во Париз

Рускиот тенисер Карен Хачанов ќе игра во финалето на турнирот од Мастерс серијата 1000 што се одржува во Париз. Хачанов попладнево по само 70 минути...

Ѓоковиќ преку Чилиќ избори полуфинале на мастерсот во Париз

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот од серијата „мастерс 1000“ во Париз, совладувајќи го Хрватот Марин Чилиќ со 4-6,...

Новата повреда на Надал го враќа Ѓоковиќ на чело на АТП...

Шпанскиот тенисер и сѐ уште прв светски рекет Рафаел Надал кој вчера не го одигра мечот против Вердаско на Мастерсот во Париз, изјави дека...